Rīgas 3. speciālā pamatskola

Rīgas 3. speciālā pamatskola Rīgas 3. speciālā pamatskola


Aktuālā informācija 
12. martā skolas folkloras ansamblis piedalījās integratīvajā mākslas festivālā “ Nāc līdzās Zemgalē!” 
APSVEICAM AR IEKĻŪŠANU FINĀLĀ!Sestdien, 7.martā, Latvijas Nacionālajā Bibliotēkā notika ikgadējie Lielie lasīšanas svētki. Mūsu skolas skolēni šajos svētkos piedalās jau 3.gadu. Šis gads mūsu skolai bija īpašs. Par ieguldītu lielu darbu lasīšanas veicināšanas programmā un tās atbalstīšanā,  LNB  Bērnu literatūras centrs šogad par Lasīšanas vēstnesi kā radošu (vienīgo) skolotāju no Rīgas reģiona skolām, izvēlējās mūsu skolas 3.a klases skolotāju Laimu Bensoni! Pateicibas vārdus un apbalvojumu skolotājai pasniedza Kultūras Ministrijas pārstāvis.

Rīgas 3.speciālās pamatskolas bibliotekāre, Marina Kreigere.Valodu un matemātikas tematisko mēnešu noslēguma pasākums ietvēra lasīšanas, rakstīšanas un rēķināšanas prasmju atainošanu dažādu atjautības uzdevumu izpildē.Jautrās noskaņās trešdien, 26. februārī, C klases nosvinēja Meteņus, Masļeņicu!
Kolosāla pieredzes apmaiņas, skolu sadraudzības un skolēnu saliedētības diena! Skolotāja
Esam ciemos Antūžu pamatskolā. Lietpratības konkurs C klašu izglītojamajiem.
Paldies Antūžu pamatskola par uzaicinājumu un iespēju piedalīties!
Otrdien, 25.februārī, arī Rīgas 3.speciālā pamatskola vēra vaļā arī savas skolas "durvis" projekta “PANĀKUMI VISIEM” dalībniekiem, ko organizē RIIMC.
Dienas darba plānā bija:
- pieredzes apmaiņa par tēmu "Sadarbība ", skolas darbinieku - stāstījumi par mūsu skolas ikdienu un veicamajiem uzdevumiem,
- stundu vērošana un diskusija par redzēto,
- psihologa Ievas Bites nodarbība par uzvedības analīzi.
Paldies par sadarību visiem, kuri atnāca un piedalījās!
#panākumivisiem #projekts
Projekta “Skolas soma” ietvaros 11. februārī pie jaunāko klašu skolēniem viesojās komponists D. Rijnieks ar koncertprogrammu “Zīmju stāsti”. Tas bija muzikāli pamācošs pasākums par dažādām zīmēm, kuras var sastapt, saskatīt ikdienā.
Šodien skolā nozīmīgi, un īpaši jaunumi! Paldies Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments un Rīgas domes Īpašuma departaments par sadarbību, kuras rezultātā skolas Āpšu ielas ēkā ir uzstādīts krēsls – pacēlājs, kas uzlabo vides pieejamību mūsu skolēnam un uzlabo darba apstākļus viņa asistentam. Liels, liels paldies par atbalstu!
30. janvārī piedalījāmies LSO sacensībās florbolā meitenēm, ka notika Irlavas sporta namā. 12 komandas tika iedalītas divās apakšgrupās. Sveicam mūsu  skolas meiteņu komandu ar  izcīnīto 5.vietu A apakšgrupā!
Spīķeru kvartāls. Tam blakus atrodas Maskavas forštate: rajons ar bagātu un diemžēl mūsdienās piemirstu vēsturi. Mazajās koka mājiņās kādreiz bija apmetušies krievu tirgotāji un maznodrošinātas ebreju ģimenes. 1941. g. rudenī rajonā tika izveidots Rīgas geto. Tas kļuvis par pēdējo patvērumu ebrejiem no Latvijas un Eiropas, kas gājuši bojā.
I.Lagzdiņa skolas BTA pārstāve aizveda vecākās klases bērnus ekskursijā uz Rīgas Geto un Latvijas Holokausta muzeju. Jauniešus ieinteresēja gides stāstītais un rādītais.Jauniešos interese tikai auga un radās jautājumi. Tā bija laba un reizē skarba vēstures stunda...
“Skola2030” vecākais eksperts Mihails Basmanovs vadīja lekciju par mācību stundas uzbūvi un atgriezenisko saiti. Šī bija ļoti interesanta lekcija, pēc kuras mēs sākām analizēt, izvērtēt savu darbu, darba gaitu un pašu mācību un mācīšanās procesu. Mihails Basmanovs mūsu ikdienišķajā mācību procesā saskatīja, piefiksēja un norādīja uz tik daudzām vērtīgām lietām, ko mēs, skolotāji, darām "autopilotā" vai intuitīvi. Mēs pat nepievēršam uzmanību sīkām detaļām, kad vērojam skolēnu darbu stundā. Mēs netīšām virzam skolēnu darba procesu, saņemot atgriezenisko saiti visas mācību stundas garumā. Visas stundas laikā notiek nemitīgs process un progress. Tas šodienai bija liels un patīkams atklājums! Esam uz pareizā ceļa!

Piektdien, 6. decembrī, projekta skolas “Skolas soma” ietvaros devāmies izzinošā ekskursijā pa kino aizkulisēm. Redzējām filmu lentes, tās mērījām. Uzzinājām, ka agrāk viena filma tika rādīta līdz pat 5 lenšu “kasetēm”, un vienas lentes “kasetes” garums var būt pat 4 km gara. Pēc tās daļa skolēnu noskatījās filmu “Jelgava ‘94” un otra daļa - “Dvēseļu puteni”.
5. decembrī piedalījāmies Rīgas 1. pamatskolas - attīstības centra kausa izcīņā basketbolā. 12 komandas, pēc rezultātiem apakšgrupu spēlēs, tika iedalītas A, B un C divīzijās. Mūsu skolas komanda izcīnīja 3. vietu C divīzijā.
Projekta konkursa “Atbalsts kompetenču pieejas ieviešanai skolā” Rīgas 3. speciālā pamatskola 2019./2020. mācību gadā realizē projektu “Mācīšanās iedziļinoties, tās īstenošana skolā”.
Vai Rīgas 3.speciālās pamatskolas skolotājiem bija grūti atrast starppriekšmetu saikni mācību darbā? Nebūt ne. Jo mūsu skolotāji strādā radoši, izmantojot dažādas metodes ar praktisku darbošanos. To uzsvēra skolotāja Ginta Strapcāne vadītajā lekcijā “Akcentu maiņa mācīšanas pieejā”.
Izvēloties vienu konkrētu tēmu, skolotāji radoši spēja pielāgot to dažādos mācību priekšmetos atbilstoši priekšmeta mērķiem.
Viens no treniņuzdevumiem bija formulēt sasniedzamo rezultātu atbilstoši jaunajai pieejai.
Turpmākajās projekta aktivitātēs gaidām viesos lektoru Mihailu Basmanovu, lai ar praktiskajām nodarbībām par mācīšanu un mācīšanos īstenotu kompetenču pieeju mācībās.

7. novembrī Elektrum Olimpiskajā centrā notika ikgadējais festivāls “Nāc un sporto sev par prieku!” bērniem un jauniešiem ar invaliditāti. No mūsu skolas, 30 dažādās aktivitātēs, piedalījās 25 skolēni.


Šodien Rīgas 5. pamatskolā - attīstības centrā norisinājās starptautiskais pavāru konkurss - “Protu, varu, daru - 2019”. Bija arī uzdots mājas darbs, kurā mēs, pavāra palīgi, gatavojām smilšu mīklas groziņus ar svaigu ogu un maskarpones siera pildījumu. Konkursā bija jārāda prasmes un iemaņas salātu gatavošanā un galda klāšanā. Nobeigumā arodklašu audzēkņi saņēma atzinības, pateicības un dāvanas. Paldies Rīgas 5. pamatskolai - attīstības centram jauko uzņemšanu!

15. oktobrī, programmas “Latvijas skolas soma”
#skolassomaRiga ietvaros, 5. un 6.a klases skolēni apmeklēja radošo darbnīcu “Glass Point” stikla mākslas studijā.Tajā skolēni taisīja stikla dekoriņus pēc savas uzzīmētās skices. Kā arī mācījās lietot stikla griežamo nazi. Katrs darbiņš ir unikāls un skaists! Kad tie tiks apdedzināti krāsnī, tad “Glass point” darbiniece mums zvanīs, lai vienotos par darbiņu saņemšanu.
10. oktobrī mūsu skolā notika pasaku pēcpusdiena, kura bija veltīta latviešu pasaku tēvam un pasaku krājējam Ansim Lerhim Puškaitim sakarā ar viņa 160. jubileju.Mērķauditorija bija sākumskolas audzēkņi, kā arī piedalījās daži pamatskolas audzēkņi.Pasākums sākās ar skolas bibliotekāres stāstījumu par jubilāra dzīvi un radošo darbību. Skolēni tika iepazīstināti ar pasaku grāmatu izstādi.Apvienotais skolotāju un skolēnu ansamblis ar dziesmu "uzbūra'' pasaku gaisotni pasākumā.Pasākumā piedalījās bērni un jaunieši ar pasaku stāstīšanu.Pēc tā uzstājās īpašais viesis - folkloras pētnieks un stāstnieks Guntis Pakalns. Viņš atraktīvā veidā skolēniem stāstīja joku pasakas un iesaistīja arī tajā skolēnus.No skolēnu puses bija liela ieinteresētība un atsaucība.Paldies visiem skolotājiem, kuri iesaistījās un palīdzēja šajā pasākumā!


Skolas bibliotekāre Marina Kreigere.
30. septembrī jaunāko klašu skolēni kopā ar folkloras ansambli "Zīlītes" atzīmēja Miķeļdienu.

Šajā pasākumā skolēni dziedāja latviešu tautas dziemsas par Miķelīti, minēja mīklas un gāja rotaļās.


27. septembrī skolā kā drošības mēneša noslēguma pasākums tika organizēta mācību ekskursija

"Krāsainais rudens pilsētā". Ekskursijas mērķis bija reālās situācijās pielietot savas zināšanas ceļu

satiksmes un drošības noteikumu ievērošanā dažādās situācijās.Olimpiskā diena Rīgas 3. speciālajā pamatskolā.
23. maijā septiņi mūsu skolas skolēni piedalījās vieglatlētikas sacensībās, kuras notika Cēsīs. 3.a klases skolniece Monta Everte izcīnīja 1.vietu tāllēkšanā un 2.vietu 60m skrējienā. Apsveicam Montu ar lielisko startu, tā tik turēt!
Madara Bērziņa: Mūzikas valoda ir universāla. To saprot visi.

https://nra.lv/kultura/muzika/283783-madara-berzina-muzikas-valoda-ir-universala-to-saprot-visi.htmValsts prezidents Raimonds Vējonis 2019. gada 14. jūnijā piemin komunistiskā režīma upurus pasākumos Rīgas pilī. 
Konferencē „Vēsturiskā atmiņa” bija redzami arī skolēnu zīmējumu konkursa „Sibīrijas bērni 1941./1949.” labākie darbi.
Labāko darbu vidū arī mūsu skolas 9.a klases skolnieces Vanesas Šeicānes un 8.a klases skolnieces Megijas Ellas Širējas darbi (vizuālās mākslas skolotāja Aina Hoiere). Speciālbalva Rīgas pilī tika pasniegta Megijai Ellai Širējai. Sirsnīgi sveicam Megiju un skolotāju Ainu Hoieri ar lielo panākumu!9.maijā BJC “Laimīte” norisinājās Vieglatlētikas sacensības skolēniem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem. No mūsu skolas startēja 9 skolēni. Tika izcīnīta 2.vieta bumbiņas mešanā, 5.vieta tāllēkšanā, 4.vieta bumbiņas mešanā, 4.vietas 500m skrējienā un 60m skrējienā. Liels paldies par skolēnu sagatavošanu sporta skolotājai Madarai! Malači!Jau 19. gadu mūsu skolas folkloras ansamblis “Zīlītes” piedalās integratīvās mākslas festivālā “ Nāc līdzās!”. Lepojamies!
Lieldienu noskaņa pārņem skolu!
26. martā sporta skolotājs rīkoja ikgadējās aukliņlēkšanas sacensības meitenēm. Pirms notika cīņa starp veiklākajām, ātrākajām lēcējām, skolotājs meitenēm pastāstīja, kādas ir priekšrocības šādai nodarbei, kā pareizi jāizvēlas lecamauklu un kā lēkšana uzlabo veselību. Pirmdien līnijā uzzināsim prasmīgākās aukliņlēcējas vārdu!Aktuālā informācija

Marts